Vodácké akce v roce 2023

Ahoj všem příznivcům vodáckých akcí Chrudimka pod Sečí a Odemykání Doubravy.

Přináším nejčerstvější informace k těmto akcím.

Tak jako v předcházejících letech, tak i letos napadl rozhodnutí Kr.úř. Pardubice (Chrudimka pod Sečí) o možnosti manipulaci na VD Seč pro jarní i podzimní termín nejmenovaný majitel MVE. V této době dojde k odvolání a vše bude řešit MZ ČR. Může se stát, že se to termínově nestihne, nebo dostaneme povolení na poslední chvíli. O všem budu informovat.

Co se týká Odemykání Doubravy, zde odpověď. Po výskytu vzácného druhu obojživelníka(skokan štíhlý) na vzdutí VD Pařížov, probíhají mezi mnou, Kr.úř.Pce odborem živ.prostředí a zemědělství a Povodím Labe s.p. HK jednání jak co nešetrněji provést manipulaci na VD Pařížov a tím  tohoto obojživelníka(jeho snůšky) co nejméně ohrozit. Budeme omezeni výškami hladin. Vše bude záležet na velikosti přítoku do přehrady. Podle předběžných propočtů mohou nastat tři různé varianty manipulace.

  1. bez omezení po dva dny jak tomu bylo v minulých letech
  2. pouze sobota
  3. zrušení celé akce

Vím, že tato zpráva bude mít za následek komplikace pro půjčovny, CK, ale též i pro nás při přípravách celé vodácké akce.

Od pádla zdraví

Franta-Bobr
607526167
Franta-Bobr@seznam.cz